- Ortak Sınavlar

Ortak Sınavlar
İçeriğe git

Ana menü:

Sınav Dağıtım :
1- Sınav Dağıtım işlemlerine başlamadan önce Ders Bilgileri, Sınıf Bilgileri, Öğrenci Bilgileri, Sınav Takvimi tamamlanmış olması gerekmektedir.
2- Sınav Dağıtımına başlamak için önce Kaçıncı Sınav (1.-2.) açılır pencereden seçim yapınız.
3- Sınav tarihi seçiniz. Bunu seçince sağ taraftaki listede sınava girecek sınıflar ve dersleri listelenir.
4- Sınavın Yapılacağı Saati seçiniz, Eğer o gün tek saatte sınav varsa otomatik olarak kendisi seçilecektir. Birden fazla saat varsa bunu seçmeniz için kırmızı yazıyla uyarı gelecektir.
5- Saat seçimi yapılınca o saatte sınava girecek sınıflar listede süzülür ve aşağıdaki bölüme sınava girecek sınıfların şubeleri ve onların toplam öğrenci sayıları gösterilir.
6- Eğer seçmeli ders tüm şubelerde yok ise şubenin işaretini kaldırdıktan sonra aynı bölümün sağ tarafında bulunan toplam işaretli düğmeye tıklamayı unutmayınız.
7- Öğrenci Sayıları da tamamsa Ön Hazırlık düğmesine tıklayınız. Eğer önceden dağıtım yapıldı ise uyarı verecektir.
8- Ön Hazırlık işlemi tamamlandıktan sonra en altta sağda bulunan sağa ok düğmesiyle sonraki sekmeye geçiniz.
9- Dağıtıma Başla düğmesine tıklayınız. İşlem bittikten sonra Salon Listesine Gözetmen Öğretmen için açıklama eklenecekse Ör. Optik Form gibi kırmızı yazıyla yazılan bölümden bunu yapabilirsiniz.
10- Sonra çıktı almak için sağdaki ok yardımıyla Raporlama sekmesine geçiniz.
11- Öğrencilerin hangi salonda sınava gireceğini gösteren listeyi Sınıf Listeleri düğmesiyle, Gözetmen Öğretmene verilecek listeyi de Salon Listeleri düğmesiyle ayrı ayrı yazdırınız. Yazdırırken lütfen 1 sayfa eksik yazdırınız. 
 
 
Ortak Sınavlar © 2016
İçeriğe dön | Ana menüye dön