- Ortak Sınavlar

Ortak Sınavlar
İçeriğe git

Ana menü:

Önemli!.. Dersler ve Sınıflar doğru ve güncel olmalıdır. Her sene başında mutlaka müfrredat değişklikleri çerçevesinde güncellemeyi unutmayınız. Aynı zamanda sınıflardaki öğrenci sayılarının değişiklikleri de bu bölümden yapılması gerekmektedir. Tüm bilgiler olmasa bile, Ortak Sınavlara katılacak derslerin ve sınıfların mutlaka yazılması gerekmektedir.
Dersler :
1- Tüm sınıflar düzeyinde ayrı ayrı derslerin girilmesi gerekir, örneğin tüm sınıflarda bulunan Türk Edebiyatı dersini eklemek için orta bölümde bulunan Çoklu Sınıf Kaydını kullanabilirsiniz. Yeni Kayıt düğmesine tıkladıktan sonra dersin ismini yazıp Çoklu Sınıf Kaydından ilgili sınıfları işaretleyiniz ve Kaydet düğmesine tıklayınız.
2- Dersleri sınıf bazında listelemek için Sınıf hücresinin sağında bulunan Mercek düğmesine tıklayınız.
3- Sağ tarafta bulunan hücrenin rengi SARI olunca düzenleme modu, TURKUAZ olunca yeni kayıt modu aktiftir.
4- Listeden seçilen dersin bilgileri hücrelere aktarılır ve güncelleme yapma imkanı verir. İşlemleri tamamlamak için KAYDET düğmesine tıklamayı unutmayınız.
Sınıflar :
1- E-Okuldan öğrencileri veritabanına alırken excel dosyasının resimde görüldüğü gibi sınıflarını yazdığınız zaman Sınıflar tablosunu otomatik oluşturmaktadır. Bu işlem dışında sınıflarla ilgili ayarlar için bu formu kullanınız.
2- Yeni sınıf eklemek istediğiniz zaman yeni düğmesine tıklayınız. Sınıf ve Şube bilgisini girdikten sonra Öğrenci Sayısını Kayıtlardan Bul düğmesine tıkladığınız zaman öğrenci sayılarını ilgili hücrelere yazar. İşlemi tamamlamak için Kaydet düğmesine tıklayınız. Sınava hiç katılmayacak sınıfları Sınava Katılacak seçeneğini boş bırakarak kaydediniz.
3- Listeden seçtiğiniz sınıf bilgileri iligli hücrelere aktarılır. Güncelleme yaptıktan sonra Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayınız.
4- Üst menüde bulunan Öğrenci Sayılarının Tümünü Güncelle düğmesi ise gelen veya giden öğrenci durumlarında yapılması gerek bir durumdur. Sınav dönemlerinin başlangıcında bunu yapmayı unutmayınız.
 
 
Ortak Sınavlar © 2016
İçeriğe dön | Ana menüye dön